За Вечността времето няма значение...
 
ИндексТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 [В&О]Обясни ми ДнД!

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Разказвачът
Перото на Времето
Перото на Времето
Разказвачът


Брой мнения : 55
Join date : 30.05.2009

Характеристики на Героя
Раса:
Опит:
Ниво:

[В&О]Обясни ми ДнД! Empty
ПисанеЗаглавие: [В&О]Обясни ми ДнД!   [В&О]Обясни ми ДнД! EmptyСъб Сеп 14, 2024 4:57 pm

Ако сте нов играч, затруднявате се да разберете всичко за D&D играта и имате въпрос как нещо ще работи в света ни- винаги може да попитате и тук!


Последната промяна е направена от Разказвачът на Съб Сеп 14, 2024 11:11 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото Go down
https://viridion.bulgarianforum.net
Арчибалд Ланкастър
Простосмъртен
Арчибалд Ланкастър


Брой мнения : 5
Join date : 14.09.2024

Характеристики на Героя
Раса:
Опит: 0
Ниво:

[В&О]Обясни ми ДнД! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [В&О]Обясни ми ДнД!   [В&О]Обясни ми ДнД! EmptyСъб Сеп 14, 2024 5:52 pm

Абсолютен новак съм, какво всъщност е ДНД и как мога да се впиша в това?
Върнете се в началото Go down
Разказвачът
Перото на Времето
Перото на Времето
Разказвачът


Брой мнения : 55
Join date : 30.05.2009

Характеристики на Героя
Раса:
Опит:
Ниво:

[В&О]Обясни ми ДнД! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [В&О]Обясни ми ДнД!   [В&О]Обясни ми ДнД! EmptyСъб Сеп 14, 2024 6:06 pm

Привет!

Първият ми въпрос е- четеш ли свободно английски и дали се ориентираш в ресурсите, споделени в тази секция. На първо време може да отвориш  Player's Handbook (страница 12-13, там където започва главата за Character Creation. )

В повечето случаи изграждането на герой тръгва от основната ти идея за него. Моят подход е най-напред да избера расата и класа. Тези две неща са най-първоначалните опорни точки на изграждане на персонажа, що се отнася не само до статистики и умения, но и като личности.

Съветвам те да се поровиш из материалите тук или в интернет и да прочетеш малко от описанията на расите, а после и на класовете. Виж как изглеждат и какво могат да правят. В описанията на всяка раса и клас пише точно какви умения има, като при класа ще пише и на колко магии и умения имаш право при всяко ниво (логично- колкото е по-високо нивото на героя, толкова е и по-силен).

 Ако това те затруднява, напиши всичко, което можеш за героя като идея и остави попълването на Персонажния лист за накрая. После ми ги изпрати на лично съобщение и ще те преведа през процеса.
Върнете се в началото Go down
https://viridion.bulgarianforum.net
Разказвачът
Перото на Времето
Перото на Времето
Разказвачът


Брой мнения : 55
Join date : 30.05.2009

Характеристики на Героя
Раса:
Опит:
Ниво:

[В&О]Обясни ми ДнД! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [В&О]Обясни ми ДнД!   [В&О]Обясни ми ДнД! EmptyСъб Сеп 14, 2024 6:21 pm

Допълнение: забравих да обясня какво е ДнД!  xD

ДнД или Тъмници и Дракони е една от най-старите бордови игри за роулплей. Играчите правят герои, които ръководят и развиват. Имаме  Господар на тъмницата (Dungeon Master)/ Админ/ Разказвач, който води цялото приключение. Общо взето, прилича на РПГ форумите и идеята им, но е по-старо и от тях.

Играта има няколко издания, като последното е 5-тото и ние ще използваме именно него. 


Когато има битки, те се изпълняват по определен ред- ходове и се изпозлват зарове, за да се определи кой кого ще набие  yes_pan

Има океан от информация за ДнД, както и още толкова материaли, написани от самите играчи/фенове  през годините. За да не се изгубиш в тази лавина от информация, съветвам те да се придържаш първо към основите на ДнД- The Player's Handbook.
Върнете се в началото Go down
https://viridion.bulgarianforum.net
Разказвачът
Перото на Времето
Перото на Времето
Разказвачът


Брой мнения : 55
Join date : 30.05.2009

Характеристики на Героя
Раса:
Опит:
Ниво:

[В&О]Обясни ми ДнД! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [В&О]Обясни ми ДнД!   [В&О]Обясни ми ДнД! EmptyСъб Сеп 14, 2024 6:30 pm

Пример за кампании на ДнД е Critical role - група приятели (по случайност актьори), събрали се преди години, за да играят ДнД за забавление. В днешно време всички фенове ги познават и гледат епизодите на техните кампании.  Има даже анимация, създадена по първата им кампания- Vox Machina
Върнете се в началото Go down
https://viridion.bulgarianforum.net
Разказвачът
Перото на Времето
Перото на Времето
Разказвачът


Брой мнения : 55
Join date : 30.05.2009

Характеристики на Героя
Раса:
Опит:
Ниво:

[В&О]Обясни ми ДнД! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [В&О]Обясни ми ДнД!   [В&О]Обясни ми ДнД! EmptyСъб Сеп 14, 2024 7:28 pm

Погледни Ето тази тема . Тук се обяснява по опростен начин как се попълва Персонажен лист, когато правиш Герой.
Върнете се в началото Go down
https://viridion.bulgarianforum.net
Sponsored content





[В&О]Обясни ми ДнД! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [В&О]Обясни ми ДнД!   [В&О]Обясни ми ДнД! Empty

Върнете се в началото Go down
 
[В&О]Обясни ми ДнД!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Легенда за Виридион :: Първи стъпки :: Съдбата в ръцете на заровете-
Идете на: